Galeria "2015 Warsztaty gończych Jaśkowo"

W dniach od 27 kwietnia do 2 maja 2015 r. w Jaśkowie koło Pisz, już po raz czwarty odbyły się „Warsztaty dla Ogarów i Gończych Polskich", zakończone Konkursem Pracy Psów Tropowców i Posokowców. Organizatorem warsztatów jest Nadleśnictwo Pisz, natomiast konkursu Nadleśnictwo wraz z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach, Starostwem Powiatowym w Piszu. Wsparcia i pomocy udzieliły również Koła Łowieckie: nr  1 „Puszcza" w Piszu, „Śniardwy" w Mikołajkach oraz Wojskowe Koło Łowieckie nr 135 "Cyranka" w Orzyszu. Warsztaty odbyły się pod medialnym patronatem wydawcy miesięcznika „Łowiec Polski".
W warsztatach wzięło udział 28 psów. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyli zagraniczni właściciele ze swoimi czworonożnymi pociechami z Niemiec i Litwy. Natomiast w Konkursie wzięło udział 29 psów w tym 10 posokowców i  19 tropowców.
Psy były podzielone na trzy grupy: zaawansowaną, średnio zaawansowaną oraz początkującą.
Podczas trwania warsztatów odbyły się szkolenia w następującym zakresie: podstawy dochodzenia postrzałków, podstawy układania psów, posłuszeństwo, ostrzelanie. Na potrzeby warsztatów przygotowano ścieżki tropowe oraz zagrodę dziczą. Warsztaty prowadzili doświadczeni menerzy, hodowcy, międzynarodowy sędzia kynologiczny oraz Ośrodek Szkolenia Psów „Cztery Łapy" Anna Kursicka z Poznania.
Pomysłodawcą i głównym koordynatorem Warsztatów z ramienia Nadleśnictwa Pisz jest Leśniczy ds. łowieckich Pan Marek Olesiewicz.Polityka cookies